top of page

Tatlâne, mazisi 1930'lu yıllara uzanan, Bursa kökenli kaymak ve şerbetli tatlı üreticisi bir firmanın perakende markası olarak hayata geçirilmiştir.

Bilal Zengin tarafından kurulup çocukları Ekrem ve Celalettin Zengin tarafından geliştirildikten sonra şu anda üçüncü kuşak tarafından yönetilmektedir. Ankara'da bulunan fabrikada 50'ye yakın çalışan hizmet vermektedir. 

Ürünlerini tamamen doğal hammaddelerden ve katkısız olarak üretmekte olan Tatlâne, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı üretim iznine ve HACCP sertifikasına sahiptir. Tatlâne ürünlerinde glikoz şurubu kullanılmamaktadır.  

 

Tatlâne Mazisi...

Tatlâne Markası...

Üretici firmanın genel müdürü olan Mahmut Zengin tarafından bir perakende markasının oluşturulmasına karar verildikten sonra markalaşma ve franchising sistemleri konusunda önemli düzeyde deneyimi olan Nova Danışmanlık'la çözüm ortaklığı yapılmış ve marka oluşturulmuştur.

Üretici firma, ilk Tatlâne şubelerini kendisi açmaya karar vermiş ve başlangıç noktası olarak da Ankara'yı seçmiştir. Markanın amacı, 4 yıl içerisinde ülke genelinde 250 şubeye ulaşabilmektir.    

 

18.03.2018 tatlane png sadece isim (1).p
bottom of page